Jak składać ubrania, aby się nie gniotły?

Istnieje wiele sposobów na składanie ubrań. Ten artykuł obejmuje kilka najbardziej podstawowych, ale jest ich więcej! Odkryj ukryte sztuczki i wskazówki, dzięki którym składanie ubrań będzie łatwe i przyjemne.

Co to jest fałda odzieżowa?

Fałda odzieżowa to szybki, łatwy i skuteczny sposób na schludne złożenie ubrań. Nożyczki lub para rąk o długich nosach są używane do wykonania krótkiego cięcia w poprzek materiału z tyłu płasko złożonego ubrania. Można również użyć żelazka do ubrań, aby szybko spłaszczyć zagniecenia w ubraniach. Jednak najbardziej powszechnym sposobem składania ubrań jest specjalna maszyna do składania ubrań. Składana maszyna do ubrań to specjalny rodzaj maszyny do szycia, która może automatycznie składać i prasować warstwy ubrań razem, aby stworzyć jeden, bezszwowy kawałek. Rodzaj maszyny, której używasz, będzie zależał od rodzaju ubrań, które składasz.

Złóż najpierw dół

Aby pozbyć się zagnieceń ze spodu ubrań, zanim zaczniesz je składać, zaprasuj je żelazkiem do ubrań. Może się to wydawać oczywiste, ale niektórzy ludzie wolą prasować ubrania przed ich złożeniem, aby pozbyć się zagnieceń. Prasuj żelazko w dół tak, aby dotykało ubrań u dołu pleców, ale nie u góry. To pomoże uwolnić gaz w ubraniach i sprawi, że zagniecenia na dole będą mniej widoczne. Następnie delikatnie podnieś żelazko i ponownie wyprasuj ubranie od dołu.

Skróty dla szybszego składania

Istnieje kilka skrótów, które możesz wypróbować, gdy próbujesz przyspieszyć proces składania. Wszystkie one będą miały wpływ na to, jak wyglądają ubrania, gdy skończysz. Chociaż nie musisz używać ich wszystkich, to dobrym pomysłem jest eksperymentowanie z niektórymi z nich, aby zobaczyć, co działa najlepiej z własnymi ubraniami. Użyj gniotka, rolki do ubrań lub kawałka tektury jako ogona koszuli. Umieść tekturę w fałdzie ubrania i dociśnij ubranie żelazkiem. Pomoże to powstrzymać zagniecenia przed rozprzestrzenianiem się i sprawi, że twój gotowy kawałek będzie wyglądał niechlujnie.

Stwórz efekt półksiężyca

Stwórz efekt półksiężyca, starannie wyrównując zagniecenia na ubraniach tak, aby tworzyły koło. Następnie, powoli przeciągnij żelazko przez przód ubrania, aby obrócić je do góry nogami. Spowoduje to, że zagniecenia na ubraniach znów utworzą okrąg, tworząc efekt półksiężyca. Ta sztuczka działa tylko wtedy, gdy ubrania są złożone na płasko. Aby uzyskać efekt pogniecionych lub plisowanych ubrań, ostrożnie przyciśnij je żelazkiem do ziemi, a następnie ostrożnie podnieś, aby zagniecenia ułożyły się płasko, tworząc pożądany wygląd.

Użyj rąk jako podparcia

Kolejnym świetnym pomysłem na przyspieszenie procesu składania jest użycie rąk do podtrzymania ciężaru ubrań podczas składania. Spowoduje to mniejszy stres na rękach i więcej łatwości podczas składania. Aby użyć rąk do wsparcia wagi ubrań, umieść dolną część jednej z rąk na ziemi, a górną część drugiej ręki na ziemi. Oprzyj cały ciężar ciała na dłoniach spoczywających na ziemi, aby ziemia walczyła z Tobą i podtrzymywała ubrania. Jeśli nie masz ziemi, na której możesz stanąć, możesz również użyć stabilnego stołu lub dodatkowej pary rąk.

Tutorial składania – krok po kroku

Zacznij od przyjrzenia się ubraniom, czy nie ma żadnych zagnieceń. Jeśli ich nie ma, możesz zacząć od wzięcia najdłuższego boku i złożenia go na pół wzdłuż. Od tego momentu możesz zacząć skracać krótsze boki, przekładając je między krótszymi rękami, a następnie dociskając krótsze boki do ziemi, aby stworzyć kieszeń. Następnie przekładamy kieszonkę między dłońmi i ściągamy do siebie warstwy z kieszonką. Powtórz ten proces z drugą stroną, a następnie z gotową tkaniną.

Po zakończeniu wygładzaj ubranie i zwiąż je

Gdy już skończysz składać ubrania i będą one gotowe do spakowania, czas na porządki. Oczyść ubrania, wypierz je, a następnie schludnie przechowuj w workach lub puszkach bez kupek. Możesz też użyć żelazka do ubrań, aby spłaszczyć zagniecenia w ubraniach, a następnie je wyprasować. Na koniec wygładź tkaninę i zawiąż worek lub puszkę. Jeśli worek ma metkę, usuń ją ostrożnie przed przechowywaniem ubrań. Pomoże to zapobiec rozprzestrzenianiu się zagnieceń i wyglądaniu niechlujnie.