Z jakimi kolorami nosić turkus?

Podczas gdy turkus jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych kolorów kamieni szlachetnych, nie zawsze jest to ładny widok. Podczas gdy wiele turkusów jest wydobywanych w krajach o niskich standardach środowiskowych, niektóre turkusy są uprawiane na farmach, gdzie pracownicy są dobrze traktowani i otrzymują sprawiedliwe wynagrodzenie. Czerwone turkusy mogą również wyglądać całkiem uroczo z odrobiną zieleni – pomyśl o trawach i liściach. Szczególnie dobrze komponują się z innymi jasnymi zieleniami, takimi jak amarant i sienna. Z drugiej strony, jeśli masz głęboki kolor turkusowy kawałek biżuterii, możesz chcieć stonować czynnik zielony, przypinając coś bardziej stonowanego w kolorze. Jeśli szukasz kilku pomocnych wskazówek, jak sparować swoją turkusową biżuterię z innymi odcieniami, czytaj dalej!

Co dobrze komponuje się z turkusem?

Tak się składa, że turkus jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej wyrazistych kolorów kamieni szlachetnych. Niezależnie od tego, czy lubisz czerwienie czy szarości, na pewno znajdziesz kolor, który będzie współgrał z turkusem. Oto kilka przykładów: Czarny – Jest to jeden z najodważniejszych kolorów, który idzie z turkusem. Jest to świetna para z każdym głębokim niebieskim kamieniem szlachetnym jak szafir czy szmaragd. Srebrny – Ten intrygujący kolor może łatwo połączyć się z turkusem i stworzyć oszałamiającą parę. Ze swoim srebrzystym połyskiem, będzie to wyglądać świetnie na kawałkach z akcentami turkusu, takich jak wisiorek lub pierścień. Czerwony – Ten żywy kolor działa dobrze z prawie każdym kamieniem szlachetnym, w tym turkusem. Połączenie czerwieni i turkusu jest uderzające i wyjątkowe. Noszone razem tworzą odważny wygląd, który przyciąga wzrok i jest świeży. Żółty – Jest to najczęstsza para kolorów dla turkusu i na pewno znajdziesz przykłady, które dobrze koordynują. Jest to jasny, wesoły kolor i idzie świetnie z prawie każdym kamieniem szlachetnym, więc jest to świetny dodatek do kolekcji biżuterii turkusowej. Green – Jest to idealny kolor dla dodania świeżego, zielonego czuć do kawałka. To działa świetnie z prawie każdego kamienia szlachetnego, w tym turkusu. Nie jesteś pewien, który kolor pasuje do Twojego turkusu? Oto kilka przykładów jak można mieszać i dopasowywać turkusową biżuterię z innymi kolorami.

Bądź profesjonalistą w dopasowywaniu biżuterii

Jeśli szukasz sposobów na sparowanie turkusu z innymi kolorami, masz szczęście. Istnieje wielu jubilerów, którzy oferują turkusowe pierścionki ze srebra Sterling i wisiorki, które idą z prawie każdym projektem. Możesz wybrać projekt oparty na swojej osobowości i wysłać sprzedawcy swoje pomysły, aby mogli stworzyć pierścień, który idzie z twoim stylem. Wielu sprzedawców turkusów oferuje również usługi projektowania na zamówienie, więc można przejść dodatkową milę i wybrać idealny kawałek.

Stwórz swój własny schemat kolorów

Jeśli lubisz mieszać i dopasowywać swoje klejnoty i metale, możesz stworzyć naprawdę oryginalny schemat kolorów, wybierając kolory, które się wzajemnie uzupełniają. Świetnym punktem wyjścia jest przyjrzenie się swoim ulubionym kwiatom, a następnie połączenie ich w pary z kamieniami szlachetnymi, aby stworzyć piękne projekty. Następnie, zrobić krok do tyłu i zobaczyć swój kawałek biżuterii z daleka. Jeśli jest to kawałek, który nosisz często, można uzyskać dobry pomysł, co kolory działają dobrze razem na podstawie tego, jak to wygląda, gdy masz na sobie.

Wybierz jaśniejsze odcienie

Jeśli lubisz jasne rzeczy, możesz być zainteresowany parowaniem swojego turkusu z jasnymi odcieniami. Błękity i fiolety turkusu wyglądają świetnie obok błękitów i czerwieni w kawałku biżuterii. Możesz także spróbować sparować swój turkus z innymi zieleniami, takimi jak amarant lub sienna. Jeśli masz kawałek, który jest głównie turkus z kilku innych kolorów inkluzji, to jest dobry pomysł, aby rozjaśnić ogólny kolor z odrobiną dodatkowej jasności. To da twój kawałek turkusowej biżuterii bardziej żywy wygląd, który z pewnością rozjaśni twój dzień!

Ciemniejsze odcienie mogą grać ze światłem

Jeśli wolisz, aby twoja turkusowa biżuteria była widoczna, a nie słyszalna, możesz spróbować sparować swój kawałek z innymi kolorami, które są bardziej subtelne. To pomoże Ci uniknąć wyglądania na chudego, gdy nosisz swoją turkusową biżuterię. Jeśli lubisz stonowane kolory, możesz spróbować sparować swój turkus z innymi ciemnymi kolorami. Pomoże to kawałek biżuterii uzyskać jak najwięcej z światła, które jest świeci na nim.

Podsumowanie

Idealny kawałek turkusu jest jak idealny kawałek biżuterii. To powinno być klasyczne, ciekawe i piękne. Jeśli można znaleźć kawałek, który ticks wszystkie z powyższych pól, to jest prawie pewny sposób, aby sparować dobrze z innymi klejnotami i minerałami. Możesz stworzyć swój własny schemat kolorów i iść na bardziej retro wygląd z różnych odcieni niebieskiego i białego. Jeśli chcesz, aby Twój turkusowy kawałek był najbardziej przyciągającą wzrok częścią Twojej kolekcji, rozważ przejście do bardziej krzykliwego tonu. Turkus jest pięknym, uniwersalnym kamieniem, który może być sparowany z prawie każdym innym kolorem.