Co zrobić, jak buty obcierają z tyłu? Sposoby na obcierające buty!

Buty mogą powodować wiele problemów dla osób, które muszą je nosić przez cały dzień. Mogą sprawić, że stopy będą bolały, mogą ocierać się o rzeczy (takie jak stoły i meble), a nawet mogą ocierać się o plecy. Ale żaden problem nie jest tak irytujący jak próba zdjęcia konkretnej pary butów bez ich zniszczenia. To wystarczy, aby doprowadzić do szaleństwa nawet najbardziej zrównoważonych z nas! Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, dzięki którym możesz temu zapobiec. Wypróbuj te wskazówki, aby Twoje buty nie ocierały się o plecy!

Rozchodź nowe obuwie

Jednym z najlepszych sposobów, by zapobiec ocieraniu się butów o plecy, jest ich wcześniejsze rozchodzenie. Oznacza to, że pozwól im się trochę ponosić, zanim je założysz. Na przykład, jeśli nosisz je po raz pierwszy od kilku dni, nie zakładaj ich od razu po zdjęciu. Najpierw pozwól im się trochę przewietrzyć. To daje stopom trochę czasu na dostosowanie się do odczuć związanych z butami.

Wypierz przed założeniem

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jeśli chodzi o pranie butów, jest to, że kiedy wkładasz je do pralki, twoje skarpetki również są prane razem z nimi. Oznacza to, że kiedy pierzesz skarpetki, twoje buty również dostają trening! Najlepiej prać buty w worku na bieliznę lub w worku ze sznurkiem do ściągania skarpet. Dzięki temu skarpety nie będą ciasne, a buty nie będą przemoczone podczas prania.

Noś wygodne buty

Jeśli nosisz swoje buty w łóżku lub po domu, prawdopodobnie nie są one najlepszym wyborem dla utrzymania szczęśliwego kręgosłupa. Lepiej jest nosić wygodne buty, które nie powodują dyskomfortu w okolicach stóp. Jeśli musisz je nosić w ciągu dnia, najlepiej wybrać buty, które są nieco bardziej wygodne. Na przykład, jeśli masz wysokie obcasy, to wybierz wygodniejszy model butów, który pozwoli Ci na wygodne chodzenie w nich przez dłuższy czas.

Staraj się nie mieć na stopach żadnych ostrych krawędzi

Jedną z najczęstszych przyczyn problemów z butami jest obcinanie lub szlifowanie paznokci na podeszwach butów. Może to być spowodowane noszeniem niewłaściwego typu buta, posiadaniem małych skórek na dużym palcu lub posiadaniem twardej skóry na stopach. Najlepiej jest nosić buty z miękkimi krawędziami na stopach, takie jak buty antypoślizgowe lub buty z miękkiej tkaniny. Możesz również spróbować uniknąć noszenia butów z ostrymi krawędziami, takich jak te ze spiczastym palcem lub spiczastymi obcasami.

Wybierz odpowiedni but według przeznaczenia

Wybierając odpowiednie buty do zadania, powinieneś wziąć pod uwagę, jak często będziesz używał swoich butów. Na przykład, jeśli pracujesz w biurze przez cały dzień, najlepiej wybrać bardziej elastyczny but, który możesz nosić przez cały dzień bez obawy, że będzie zbyt ciasny. Jeśli musisz nosić je tylko wokół domu w ciągu dnia, wtedy prosty trener jest prawdopodobnie w porządku dla ciebie. Ale jeśli musisz nosić je przez cały dzień każdego dnia, prawdopodobnie powinieneś wybrać bardziej wspierający but. W końcu twoje stopy prawdopodobnie dostaną trening nawet w butach, które mają być wspierające.

Nie przesadzaj z próbami zdejmowania butów

Ważne jest, aby nie próbować zdejmować butów za jednym zamachem. Kilka razy w tygodniu jest prawdopodobnie w porządku, ale jeśli próbujesz zdjąć buty każdego dnia, to spowoduje to niepotrzebny dyskomfort. W końcu nie chcesz nosić swoich butów do tego stopnia, że nie są już wygodne. Wybierz bardziej miękkie buty, gdy dopiero zaczynasz, abyś mógł poczuć się komfortowo, zanim zrobisz ten pierwszy krok!

Zakończenie

Buty mogą być bardzo mylącym tematem. Nie tylko wpływają na to, jak się czujesz wewnątrz, ale mogą również powodować problemy, jeśli nie są odpowiednio zadbane. Istnieje kilka prostych sposobów, dzięki którym możesz zapobiec ocieraniu się butów o plecy. Rozbij je najpierw, noś wygodne buty i staraj się wybrać buty, które są bardziej wspierające niż twoje zwykłe trampki.

Te wskazówki powinny pomóc Ci poczuć się pewnie podczas ponownego noszenia butów!