Jak chodzić w szpilkach? Praktyczne porady

Chodzenie w szpilkach może być ryzykowne. Czółenka na wysokim obcasie, których będziesz potrzebować, aby przejść przez drzwi i po schodach, mogą wyglądać jak stworzone dla kogoś znacznie wyższego niż ty, ale co jeśli masz złą kostkę? Albo co jeśli masz rozmiar 12 i nie chcesz wyglądać jak uczennica? A co, jeśli Twoje nogi są zbyt krótkie, by sięgnąć palców u stóp lub nie są wystarczająco długie, by sięgnąć ziemi? Cóż, nie obawiaj się więcej: mamy ostateczny przewodnik po tym, jak chodzić w szpilkach, abyś mogła poczuć się pewnie, podbijając każdą sytuację – i wyglądając przy tym seksownie!

Co to szpilki?

Szpilka, lub szpilki dla kobiet, to rodzaj buta na wysokim obcasie, który stał się popularny w latach 50-tych i 60-tych. Nazwa pochodzi od spiczastego czubka z przodu buta. Z przodu buta zazwyczaj znajduje się niewielka platforma i jest ona podkreślona przeszytymi detalami. Stiletto jest często sparowane z niską sukienką, pończochami fishnet i sandałami na wysokim obcasie. Stiletto może być używany do różnych zadań, takich jak chodzenie, taniec, praca i więcej.

Szpilki dla kobiet: wygląd

Klasyczna sylwetka stiletto robi powrót w 2018 roku: lug-heel. Ikoniczny styl powraca i jest lepszy niż kiedykolwiek, z paskami, które albo drapują się po bokach, albo są ukryte w płaskich formacjach klamrowych. Style z bransoletką na kostce stają się również bardziej powszechne, podobnie jak opcje bez wysokiego obcasa. Obcas, choć klasyczny, może być trudny do noszenia podczas niektórych czynności, ze względu na kąt, pod którym kości kostki są związane. Jeśli masz złą kostkę, paski z klamrami spowodują dyskomfort i potencjalnie zwichnięcia lub nawet złamania.

Dlaczego warto chodzić w szpilkach?

Z tych samych powodów, dla których nosisz buty na platformie lub chodaki, możesz chodzić w szpilkach z pewnością siebie. Sprawiają one, że wydajesz się wyższa i wyglądasz szczuplej, dzięki iluzji wydłużonych nóg. Dodatkową zaletą jest możliwość noszenia rzeczy w ręku, takich jak teczka czy telefon, ponieważ długie nogi pozwalają Ci lepiej zachować równowagę.

Jak chodzić w szpilkach: Krok po kroku

Zacznij od zdrowych przysiadów lub wypady. Staraj się podnieść tętno, ale nie za szybko, bo inaczej skończysz obracając stopę w powietrzu i lądując z „in your face” poślizgiem na pięcie, a to nie jest ładne. Następnie ustaw piętę tak, aby duży palec wskazywał w dół. Kiedy lądujesz, pięta powinna naciskać na ziemię, a nie unosić się w powietrzu. Jeśli stopa przesuwa się do góry podczas lądowania, musisz popracować nad siłą kostki. Sięgnij za siebie, złap za kostkę i pociągnij stopę z powrotem na miejsce. Trzymaj stopę lekko zgiętą, tak aby pięta była nieco wyżej niż palce. To pomoże Ci z łatwością chodzić w butach na szpilce. Kiedy będziesz gotowa, zrób krok do przodu i wyląduj na obu stopach. Jeśli utrzymasz tylną stopę uniesioną, powinnaś być w stanie balansować na przedniej stopie, bez problemów z kostką. I to by było na tyle! Teraz już wiesz, jak chodzić w szpilkach.