Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?

Keratyna to białko tworzące włosy, które występuje w dużej ilości w naturalnym królestwie roślin. To właśnie ona sprawia, że Twoje włosy są mocne, lśniące i proste. Kiedy nasze włosy są dłuższe, pomaga ona utrzymać ich naturalny kształt poprzez usztywnienie i zablokowanie otoczki (najbardziej zewnętrznej warstwy włosa). Pomaga to utrzymać wilgoć i zapobiega puszeniu się pasm, gdy poziom wilgotności jest wysoki lub gdy wieje wiatr. Być może słyszałaś, że zabiegi keratynowe sprawiają, że włosy prostują się jak zaczarowane. Prawdopodobnie zdajesz sobie również sprawę, że pozostawienie prostych włosów na kilka minut dziennie może przynieść ten sam efekt. Czy zatem zabieg keratynowy jest szkodliwy? Krótka odpowiedź brzmi: nie. Długa odpowiedź brzmi: tak. Istnieje kilka powodów, dla których warto wypróbować ten rodzaj zabiegu, jeśli kiedykolwiek rozważałaś go wcześniej:

Czy Twoje włosy mogą być proste na dłużej?

Po pierwsze i najważniejsze, odpowiedź brzmi TAK! Zabiegi keratynowe pomagają Twoim włosom pozostać prostymi, ponieważ czynią je silniejszymi i zdrowszymi. Tak, zwykłe prostowanie włosów może zrobić to samo, ale te zabiegi mogą sprawić, że Twoje włosy pozostaną proste na dłużej. Jest to szczególnie pomocne, jeśli masz cienkie, łatwo ulegające zniszczeniu włosy.

Zabiegi keratynowe nie są magiczną kulą, która cofnie czas i wodnistym szamponem dla Twoich włosów. Zabiegi te są bardziej ukierunkowane i docierają bezpośrednio do źródła problemu. Leczą przyczynę i zapobiegają skutkom uszkodzeń spowodowanych nadmierną stylizacją, wilgocią i innymi czynnikami.

Regularne prostowanie włosów może je uszkodzić. Zabiegi keratynowe mogą pomóc w ochronie włosów, ale regularne prostowanie jest nadal ważne. Te zabiegi mają być tymczasowe, ale jeśli będziesz je stosować regularnie, zobaczysz dramatyczne rezultaty.

Jeśli zastanawiasz się, jak długo potrwają rezultaty zabiegu keratynowego, powinnaś wiedzieć, że włosy każdego człowieka są inne. U niektórych osób włosy rozkwitną już po jednym zabiegu, podczas gdy inni potrzebują kilku tygodni. Jakość Twoich włosów i ich długość również decydują o tym, jak długo potrwa prostowanie za pomocą zabiegu keratynowego.

Zabieg keratynowy nie niszczy włosów

Cechą keratyny jest to, że nie niszczy ona Twoich włosów. Sposób, w jaki działa na włosy, jest w rzeczywistości podobny do sposobu, w jaki chroni skórę głowy przed uszkodzeniami. W przeciwieństwie do włosów, które są bezpośrednio narażone na działanie czynników zewnętrznych, skóra głowy jest chroniona przez barierę z martwych komórek skóry i białek znajdujących się w skórze głowy. Kiedy skóra głowy jest chroniona przed uszkodzeniami, włosy mogą nadal rosnąć, produkując więcej włosów. Jeśli jednak uszkodzenia będą się utrzymywać, włosy nie będą mogły rosnąć tak długo, jak mogłyby. Włosy staną się słabe i kruche i prawdopodobnie będą się łamać lub rozdwajać. Jeśli zastanawiasz się jak długo zabieg keratynowy pozostawi Twoje włosy, nie martw się, będą one więdnąć i odpadać. Ale Twoje włosy wrócą do swojego naturalnego stanu tak szybko, jak się pojawiły.

Może sprawić, że włosy staną się gładsze

Jak wspomniano powyżej, regularne prostowanie może uszkodzić twoje włosy. Proces prostowania włosów uszkadza skórę głowy, przez co produkuje ona mniej włosów. Zabiegi keratynowe działają w zupełnie inny sposób. Kiedy zabieg keratynowy jest stosowany na włosy, ma on na celu ich wygładzenie. Ponieważ jednak zabieg ten dodaje włosom blasku i prostuje je, sprawia, że pasma stają się bardziej miękkie i mniej napuszone niż wcześniej.

To może brzmieć jak dobra rzecz, ale jeśli nie jesteś ostrożny, możesz przesadzić. Powinnaś używać tylko niewielkiej ilości produktu i tylko przez czas zalecany na opakowaniu. Nadmierna ilość może uszkodzić Twoje włosy i skórę głowy.

Musisz użyć tylko niewielkiej ilości produktu

Wiele osób myśli, że musi używać dużo produktu podczas stosowania kuracji keratynowej. Ale, prawda jest taka, że jeśli nie użyjesz zbyt wiele produktu, nie uzyskasz najlepszych rezultatów. Niewielka ilość produktu wystarczy i sprawi, że Twoje włosy będą gładkie i lśniące. Jeżeli nie jesteś pewna, ile produktu powinnaś użyć, zacznij od małej ilości i zobacz, jak czują się Twoje włosy. Większość osób uważa, że 1/8-1/4 łyżeczki produktu działa dobrze, ale możesz wypróbować różne stężenia, aż znajdziesz odpowiednią dla siebie ilość. Pamiętaj, że podczas stosowania kuracji keratynowej powinnaś codziennie myć i odżywiać włosy. Pomoże to uchronić Twoje pasma przed nadmiernym zniszczeniem. Pamiętaj: siarczany, parabeny i niacydy nie są dobre dla włosów, skóry lubitness. Nie są one zdrowe dla Twojej skóry i nie są dobre dla Twoich włosów.

Kosztuje znacznie mniej niż zwykła prostownica

Prawdopodobnie widziałeś te reklamy, które obiecują pokazać, jak zrobić miliard dolarów za pomocą kilku kliknięć palcami. Wszyscy słyszeliśmy te historie wcześniej, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co to faktycznie zajęłoby, aby uczynić to rzeczywistością? Cóż, nie chodzi tylko o posiadanie pieniędzy w banku lub akcji na Wall Street, ale także o posiadanie odpowiedniego narzędzia do pracy. To właśnie tu w grę wchodzi zabieg keratynowy. Kiedy używasz zwykłej prostownicy, w rzeczywistości podgrzewasz swoje włosy, co może je uszkodzić. Jest to nie tylko szkodliwe dla Twoich włosów, ale może również uszkodzić Twoje ubrania, buty i inne tkaniny. Zabieg keratynowy, z drugiej strony, ma na celu zablokowanie osłonki (najbardziej zewnętrznej warstwy włosa). Jest to więc w zasadzie ochrona Twoich pasm przed uszkodzeniami podczas prostowania ich. Jeśli jesteś ciekawa wszystkich tajników działania zabiegu keratynowego, zapoznaj się z tym podręcznym przewodnikiem.

Podsumowanie

Keratyna jest białkiem występującym w dużej ilości w naturalnym królestwie roślin. To właśnie ona sprawia, że Twoje włosy są mocne, lśniące i proste. Kiedy nasze włosy są dłuższe, pomaga ona utrzymać ich naturalny kształt poprzez usztywnienie i zablokowanie otoczki (najbardziej zewnętrznej warstwy włosa). Pomaga to zatrzymać wilgoć i zapobiega puszeniu się pasm, gdy poziom wilgotności jest wysoki lub gdy wieje wiatr. Być może słyszałaś, że zabiegi keratynowe sprawiają, że włosy prostują się jak zaczarowane. Prawdopodobnie zdajesz sobie również sprawę, że pozostawienie prostych włosów na kilka minut dziennie może mieć ten sam efekt. Czy zatem zabieg keratynowy jest szkodliwy? Krótka odpowiedź brzmi: nie. Długa odpowiedź brzmi: tak. Istnieje kilka powodów, dla których powinnaś spróbować tego typu zabiegu, jeśli kiedykolwiek wcześniej go rozważałaś: ## Może pomóc Twoim włosom pozostać prostymi na dłużej