Jak i czym czyścić pędzle do makijażu? Profesjonalne mycie pędzli

Jak umyć pędzle do makijażu w mniej niż 20 sekund – The Easy Way! Czy jesteś fastidious miłośnikiem piękna, który przestrzega idealnej rutyny każdego ranka? Cóż, dobra wiadomość dla ciebie! Jesteś we właściwym miejscu, ponieważ wszyscy chcemy wyglądać jak najlepiej. Uroda to nie tylko piękny wygląd, ale także utrzymanie zdrowej skóry i włosów. Jeśli więc jesteś jedną z tych osób, które wkładają serce i duszę w swoją osobistą pielęgnację, to pokochasz ten artykuł. Wymieniłem kilka łatwych kroków, które mogą pomóc Ci uzyskać nawyk mycia pędzli z powrotem w kształt, tak abyś wyglądał jak nowa kobieta za każdym razem. Zacznijmy więc!

Jaki jest najlepszy sposób na mycie pędzli do makijażu?

Najlepszym sposobem na umycie pędzli do makijażu jest postępowanie zgodnie z instrukcjami producenta. Możesz jednak również spróbować użyć szczotki do czyszczenia pędzli lub płynu do czyszczenia pędzli. Pomogą one usunąć wszystkie zanieczyszczenia z pędzli i przygotować je do nowej fazy użytkowania. Po prostu namocz swoje szczotki w TSP (Tile Sponges Solution) lub łagodnym mydle przez kilka minut, a następnie przeprowadź je przez szczotkę do czyszczenia lub lekko dotknij twardej powierzchni, aby usunąć nadmiar wody. Upewnij się, że dokładnie wypłuczesz swoje szczotki, aby wydobyć wszystkie zanieczyszczenia. Następnie możesz przechowywać swoje pędzle w płóciennym koszyku lub plastikowej torbie z dzióbkiem, aby nie skończyły w gorszym stanie, niż kiedy je pierwszy raz otrzymałaś!

Dlaczego powinnaś myć swoje pędzle do makijażu w pierwszej kolejności

Po tym jak używasz pędzli przez jakiś czas, łatwo jest przyzwyczaić się do tego, że są one w pobliżu twojej twarzy przez cały dzień. Ale prawda jest taka, że twoje pędzle brudzą się tak samo szybko jak ty. A kiedy się zabrudzą, to jest prawie niemożliwe, aby utrzymać je w czystości. Nawet jeśli używasz specjalnych pędzli przeznaczonych do regularnego mycia, to i tak kończą one z brudem na włosiu. Dlatego pędzle do makijażu powinny być myte zaraz po zakończeniu makijażu. W ten sposób będą tak samo czyste i gotowe do pracy, kiedy ty będziesz!

Najlepsze pędzle do makijażu do każdego celu

Jeśli nosisz makijaż przez większość dni w tygodniu, to wiesz, jak ważne jest, aby utrzymać swoje pędzle w najlepszej formie. Nie tylko pędzle się brudzą, ale także twój makijaż! Kiedy natychmiast wyjmujesz je z torebki do makijażu i zaczynasz szczotkować nimi twarz, tak naprawdę tworzysz miejsce do rozwoju bakterii. Więc dlaczego nie usunąć tę możliwość przez mycie swoich pędzli ASAP? Oto najlepsze pędzle do makijażu do różnych zastosowań: Blush Brush – Niezbędny dla każdego, kto uwielbia nakładać swój ulubiony rumieniec lub róż do policzków na twarz każdego dnia. Jest to idealne narzędzie do stosowania ulubionych odcieni rumieńców na całej twarzy w jednym szybkim i bezwysiłkowym machnięciu. Pędzel do konturowania – Idealny do nakładania ulubionych cieni do konturowania na jabłka policzków, brodę i okolice skroni. Dzięki niemu Twoja skóra będzie wyglądała na bardziej świeżą i rozświetloną po zastosowaniu ulubionych odcieni. Stippling Brush – Świetne uzupełnienie kolekcji pędzli do makijażu, jeśli kiedykolwiek znudzą Ci się proste, czarne pędzle. Użyj go do precyzyjnego konturowania twarzy i tworzenia idealnych wykończeń dla tego perfekcyjnego wyglądu. Pędzel do pudru – Niezbędny dla każdego wizażysty. To pędzel, którego użyjesz do nałożenia na twarz swoich ulubionych półprzezroczystych lub mineralnych odcieni pudru. Dzięki niemu Twoja twarz będzie równomiernie pokryta kolorem i niezależnie od tego, jak bardzo będziesz się starać, nadal będziesz w stanie perfekcyjnie osiągnąć swój wygląd.

Jak prawidłowo czyścić pędzle do makijażu

Aby utrzymać swoje pędzle w najlepszej formie, ważne jest, aby regularnie je czyścić. Najlepszym sposobem, aby to zrobić jest użycie środka do czyszczenia pędzli. Te środki czyszczące są specjalnie zaprojektowane, aby pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń z Twoich pędzli. Te środki czyszczące są we wszystkich rodzajach zapachów, więc możesz wybrać taki, który lubisz. Najlepsze pędzle to te, które są utrzymywane przez regularne mycie. Można to zrobić zostawiając je w środku czyszczącym na kilka godzin lub po prostu spłukując je pod prysznicem. Jeśli spłuczesz swoje szczotki zbyt szybko, wyciągniesz cały brud, olej i pianę z pomiędzy szczotek. Jeśli wypłuczesz je zbyt szybko, pominiesz krytyczny etap kondycjonowania szczotek, który pomoże im działać lepiej. Spłucz swoje pędzle pod prysznicem zamiast używać środka czyszczącego, ponieważ temperatura wody jest odpowiednia do kondycjonowania pędzli. Ciśnienie wody będzie idealne, a ssanie również. To będzie jak dbanie o swoje pędzle za Ciebie. Jeśli nie używasz swoich pędzli przez co najmniej dwa tygodnie, staną się one bardzo sztywne, zwłaszcza te z naturalnym włosiem. Jest to całkowicie normalne i spodziewane. Po tym jak będziesz używać swoich pędzli przez jakiś czas, staną się one bardziej miękkie i giętkie.

Najważniejsza rzecz, którą musisz wiedzieć o myciu pędzli do makijażu

Jeśli nie wyczyścisz odpowiednio swoich pędzli do makijażu, prędzej czy później jeden z nich trafi w niepowołane ręce. To może wylądować w więzieniu lub szpitalu, ponieważ istnieje bardzo duża szansa, że twoje pędzle są skażone chorobą. Nawet jeśli są czyste, zanieczyszczone pędzle nadal mogą powodować uszkodzenia skóry, włosów i makijażu. Więc jeśli chcesz chronić swoją skórę i włosy przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń, utrzymuj swoje pędzle w czystości. To najważniejsza rzecz, jaką możesz zrobić! Pędzle powinny być prane w taki sam sposób, jak inne ubrania. Pranie w pralce jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zapewni, że wszystkie zanieczyszczenia zostaną usunięte. Więc jeśli masz pieniądze, lub jeśli chcesz być super ostrożny, możesz również umyć swoje szczotki w profesjonalnym salonie.

Podsumowanie

Cóż, to jest to. Jesteś cały ustawiony, aby zacząć myć swoje pędzle do makijażu w mniej niż 20 sekund! Artykuł zawiera łatwe kroki do naśladowania, abyś mogła wrócić do wyglądania i czucia się świetnie!