Jak wyleczyć pękające wzdłuż paznokcie?

Jest to ten czas w roku, kiedy wszyscy są zachęcani do spiłowania swoich paznokci, aby uzyskać bardziej krótki i smukły wygląd. Chociaż może to być dobry pomysł do biura lub na wieczorne wyjście z przyjaciółmi, nie jest to coś, co powinnaś robić regularnie. Widzisz, podczas gdy opiłowywanie paznokci może pomóc im odrosnąć silniejsze, będzie to również pozostawić je wyglądające szorstkie i wyszczerbione na czas trwania sezonu. Dzieje się tak dlatego, że podczas sezonu wegetacyjnego (który trwa od około połowy października do połowy marca) większość drzew wytwarza więcej pierścieni wzrostu niż w miesiącach zimowych. W rezultacie Twoje palce będą miały więcej miejsca na wzrost, ponieważ rozwijają się nowe liście i nowe tętnice palców. Ale to nie znaczy, że powinieneś tak łatwo zrezygnować ze swoich palców! Oto kilka prostych wskazówek, jak leczyć popękane paznokcie i zwiększyć ich żywotność przez cały rok:

Zacznij od zdrowej skóry

Jednym z najlepszych sposobów na zdrowe i mocne paznokcie jest utrzymywanie ich w czystości. Materiały ścierne i chemikalia pochodzące z przedmiotów codziennego użytku, takich jak lakier do paznokci czy produkty do włosów, mogą w końcu wniknąć w Twoją skórę podczas sesji manicure i pedicure. Należy często czyścić paznokcie za pomocą delikatnego środka złuszczającego, takiego jak peeling do paznokci lub moczenie stóp. Dobrym pomysłem jest również noszenie rękawiczek podczas robienia paznokci, zwłaszcza jeśli pracujesz w trudno dostępnych miejscach, takich jak kciuk i palce wskazujące.

Możesz również spróbować użyć organicznych produktów kosmetycznych, takich jak olej kokosowy lub ekstrakt z grejpfruta do oczyszczenia skóry. Pomogą one wyciągnąć zanieczyszczenia i nadadzą skórze bardziej młodzieńczy wygląd.

Pamiętaj o nawilżeniu

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swoich paznokci, jest zapewnienie im stałego nawilżenia. Woda jest głównym źródłem pożywienia dla Twoich paznokci i bez niej nie są one tak zdrowe. Sztuczne produkty nawilżające, takie jak hydrokoloidy, mają za zadanie wzmocnić paznokcie, ale często nie nawilżają ich wystarczająco dobrze.

Jeśli nie nawadniasz wystarczająco swoich paznokci, stają się one suche, łuszczą się i łatwo pękają. Często przyczyną jest nieodpowiednie nawodnienie wynikające z intensywnego, niezdrowego trybu życia. Upewnij się, że pijesz wodę przez cały dzień, a także opiłowujesz paznokcie i odżywiasz ich łożysko.

Dbaj o swoją pielęgnację skóry

Twoja skóra jest prawdopodobnie bardziej wrażliwa niż paznokcie, więc zachowaj szczególną ostrożność przy stosowaniu produktów do skóry wrażliwej, takich jak olejki bezzapachowe. Powinnaś również zwrócić uwagę na nadmierne mycie i używać łagodnego, delikatnego środka czyszczącego po każdym prysznicu lub kąpieli. Dobrym pomysłem jest również nawilżanie skóry po umyciu i spienienie twarzy, co pomoże wciągnąć wodę w pory, abyś mogła oczyścić je głębiej.

Spiłuj paznokcie, a potem nawilżaj

Twoje paznokcie powinny być spiłowane, a następnie namoczone w kremie nawilżającym przez 30 do 60 minut, aby pomóc im rosnąć mocniej i zdrowiej. Podczas gdy spiłowywanie paznokci nie jest zbyt trudne, istnieje metoda na szaleństwo, jakim jest nawilżanie paznokci.

Woski i olejki są naturalnie wodniste i śliskie, dlatego też są najlepszymi składnikami nawilżającymi. Szukaj składników nawilżających takich jak masło shea, lanolina i witamina E. Pamiętaj aby nakładać krem nawilżający miejscowo jak również na paznokcie, a także pomiędzy palce u rąk i nóg.

Spróbuj terapii światłem LED

Jednym z najlepszych sposobów leczenia popękanych i zniszczonych paznokci jest terapia światłem LED. Te urządzenia do terapii światłem wykorzystują fale świetlne do stymulowania receptorów skóry i pomagają skórze Poprawić jej teksturę i rosnąć w siłę.

Terapię światłem LED można zakupić w sklepach z artykułami kosmetycznymi lub online. Skoncentrowane opakowanie powinno być stosowane w rzadkich przypadkach, gdy Twoja skóra nie wydaje się otrzymywać potrzebnego impulsu. Podczas pracy z urządzeniem należy używać rękawiczek, aby nie uszkodzić skóry.

Nie zapomnij o złuszczaniu!

Zawsze powinnaś złuszczać skórę, aby pomóc odblokować pory i utrzymać zdrową i gładką skórę. Szukaj złuszczających rękawiczek lub skrobaczek podczas robienia paznokci, aby pomóc pozbyć się tych nieprzyjemnych zanieczyszczeń, takich jak brud i nadmiar skóry, który zapieka się na paznokciach.

Powinno się to robić co najmniej dwa razy w tygodniu, a najlepiej trzy razy, jeśli masz subskrypcję dwumiesięcznika Beautiful Nails Inc.

Podsumowanie

Jak widzisz, istnieje wiele sposobów na utrzymanie zdrowych i mocnych paznokci przez cały rok. Chociaż nie możesz zagwarantować, że będziesz gotowa do pilnikowania i manicure’u swoich paznokci, kiedy zaczną robić się twarde, to świetnym pomysłem jest przystąpienie do programu już teraz, aby wspierać swoje paznokcie w trakcie ich wzrostu.