Jak zagęścić włosy? Sposoby na wzmocnienie delikatnych włosów!

Jeśli wiesz cokolwiek o ludzkich włosach, wiesz, że mogą być grube jak kłoda. W rzeczywistości, są tak grube, że nie możemy ich wyprostować lub zakręcić bez rezultatów w stylu Destructo. Dla wielu osób, myśl o farbowaniu włosów jest stresująca i wywołuje niepokój. Ale co by było, gdybyś mogła wykorzystać swoje naturalnie grube włosy? Co by było, gdybyś mogła wykorzystać je do zagęszczenia swoich włosów? Dla niektórych osób, zagęszczenie włosów nie jest możliwe – mają już przerzedzone włosy lub płaskie miejsca. Dla innych jednak, ten „grubszy niż zwykle” wygląd jest wynikiem innych czynników (takich jak genetyka), a nie tego, co robią sobie w lustrze. Jeśli to Cię opisuje, nie przejmuj się! Istnieje wiele sposobów na zagęszczenie włosów bez gorącej lokówki i drogich zabiegów relaksacyjnych. A gdy już zaczniesz, stanie się to niemal drugą naturą! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co kiedykolwiek chciałaś wiedzieć o tym, jak zagęścić włosy bez większego wysiłku.

Jaki jest najlepszy sposób na zagęszczenie włosów?

Zagęszczanie włosów odżywką to jeden z najstarszych i najprostszych sposobów na zagęszczenie włosów. Odżywki zagęszczają wodę we włosach, przez co wyglądają one bardziej jak trociny drzewne niż naturalne włosy. Dlatego właśnie nigdy nie powinnaś myć włosów bez odżywki – nie tylko wysuszy ona skórę głowy, ale także włosy! Chociaż odżywki nie są szybkim sposobem na zagęszczenie włosów, są idealne na specjalne okazje, kiedy nie masz czasu na wizytę w salonie.

Korzyści płynące z zagęszczania włosów

Grube włosy są znane z tego, że są zdrowsze pod wieloma względami. Są one mniej podatne na rozdwajanie i uszkodzenia, które pojawiają się wraz ze starzeniem i stresem. Pomyśl o czasie, który zaoszczędzisz nie musząc układać włosów na spotkaniach towarzyskich lub w nudnych sytuacjach w pracy. Jeśli zawsze zastanawiałaś się, dlaczego Twoje włosy stają się grubsze, gdy się starzeją, lub jeśli po prostu chcesz spróbować czegoś nowego, możesz użyć tych dodatkowych włosów jako środka nawilżającego. A jeśli zastanawiasz się jak, możesz sprawdzić przepisy w ostatniej części tego artykułu, aby dowiedzieć się jak!

Jak zagęścić włosy za pomocą prostownicy

Jeśli kiedykolwiek próbowałaś wyprostować włosy za pomocą prostownicy, będziesz wiedziała, jakie to trudne. Nie tylko jest to wyczerpujące fizycznie, ale również uszkadza mieszki włosowe, co oznacza, że włosy będą dłużej odrastać – potencjalnie sprawiając, że będziesz wyglądać starzej. Nie przejmuj się tym, że musisz prostować włosy prostownicą – nie jest to łatwe i przynosi niewielkie korzyści. Dlatego właśnie powinnaś regularnie odwiedzać fryzjera – aby odzyskać loki i fale na swoich włosach.

Naturalne sposoby na zagęszczenie włosów

Istnieje wiele sposobów na naturalne zagęszczenie włosów, a proces koloryzacji może być wykorzystany jako naturalny sposób na dodanie grubości. Jeśli masz naturalnie kręcone lub falowane włosy, zawsze możesz kupić lokówkę i używać jej na sobie. To tylko sprawi, że włosy będą tłuste, a także uszkodzi włókno włosa i skórę głowy. Jeśli nie chcesz tego robić, możesz spróbować użyć szczotki z naturalnych włosów, aby nałożyć odżywkę i ustawić ją z relaksatorem. W ten sposób nie uszkodzisz włókna włosowego i skóry głowy. Jeśli masz cienkie włosy, zawsze możesz iść na relaksator, aby uzyskać wszystkie proste i twarde. Ale jeśli masz grube włosy, możesz spróbować tego naturalnego sposobu, aby dodać im grubości. A jeśli masz nadzieję zajść w ciążę, nie martw się – kobiety w ciąży również mogą skorzystać z tej metody, by dodać włosom grubości.

Podsumowanie

Istnieje wiele sposobów na naturalne zagęszczenie włosów, a proces koloryzacji może być wykorzystany jako naturalny sposób na dodanie włosom grubości. Jeśli masz naturalnie kręcone lub falowane włosy, zawsze możesz kupić lokówkę i używać jej na sobie. To tylko sprawi, że włosy będą tłuste, a także uszkodzi włókno włosa i skórę głowy. Jeśli nie chcesz tego robić, możesz spróbować użyć szczotki z naturalnych włosów, aby nałożyć odżywkę i ustawić ją z relaksatorem. W ten sposób nie uszkodzisz włókna włosowego i skóry głowy. Jeśli masz cienkie włosy, zawsze możesz iść na relaksator, aby uzyskać wszystkie proste i twarde. Ale jeśli masz grube włosy, możesz spróbować tego naturalnego sposobu, aby dodać grubości.