Jak zrobić afro loki? Domowe sposoby i nie tylko!

Jeśli czytasz to, są szanse, że szukasz nowej fryzury. Niezależnie od tego, czy chcesz spróbować czegoś nowego, czy potrzebujesz zaktualizować swój obecny wygląd, wykorzystanie tego, co masz w domu, jest zawsze drogą do zrobienia. Loki afro są jedną z najłatwiejszych i najbardziej naturalnych fryzur, które możesz stworzyć przy użyciu własnych włosów i produktów. Niezależnie od tego czy chcesz, by były luźne czy ciasne, kręcone czy proste, postrzępione czy gładkie – istnieje wiele sposobów na zrobienie loków afro. Kluczem jest użycie własnych włosów, a nie ich imitacji, która może się sprawdzić przez kilka tygodni, ale szybko zniszczy Twoje włosy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tworzeniu loków afro przy użyciu tego, co już masz w domu.

Co to są loki afro?

Loki afro to naturalne kręcone włosy, które powstają, gdy afroamerykańscy mężczyźni i kobiety noszą swoje naturalne włosy jako część swojej fryzury. Kształt i tekstura włosów są inne niż w przypadku innych rodzajów włosów, co nadaje im naturalny skręt podczas stylizacji. Społeczność afroamerykańska przypisuje swoje kręcone włosy głębokim korzeniom w Afryce. Tysiące lat temu, w wyniku handlu niewolnikami, plemiona afrykańskie dotarły do Nowego Świata, gdzie wiele z nich przyjęło lok Haileya, zwany także lokiem afrykańskim, w wyniku długiej ekspozycji na żywioły. Z czasem naturalny lok zaczął być kojarzony z Afroamerykanami i do dziś stanowi ważną część ich kultury.

Jak zrobić loki afro używając tego co już masz

Istnieje wiele sposobów na zrobienie loków afro. Najpopularniejszym sposobem jest użycie Iron On Fabric, czyli IRF, jako podstawy do wykonania loków. Jest to materiał używany do tworzenia najbardziej luksusowych tekstur i stylów włosów. Piękno IRF polega na tym, że bardzo dobrze utrzymują loki, niezależnie od temperatury panującej w Twoim domu. Są łatwe do umycia i wysuszenia, a także mniej podatne na plątanie się, jeśli zdarzy Ci się je zużyć. Niektórzy ludzie wolą używać lokówki, która ma różne ustawienia i przyciski, aby dostosować teksturę i gęstość loków. Można znaleźć te urządzenia w domach towarowych i kosmetycznych za około 30 – 50 dolarów. Są one bardzo pomocne w tworzeniu wysokiego kontrastu, lub „na punkcie”, pociągnięcia podczas korzystania z lokówki. Inną popularną metodą jest użycie Curling Iron Set, który pochodzi z różnych akcesoriów i narzędzi, w tym lokówki, płyty i prostownicy. Można je znaleźć w domach towarowych i kosmetycznych za około 80 dolarów. Ten zestaw zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć wszystkie różne rodzaje loków – od luźnych i kręconych do ścisłych i prostych.

Jakich produktów mogę użyć, aby zrobić loki afro?

Do wykonania loków afro możesz użyć dowolnego produktu do stylizacji. Zalecamy użycie łagodnego produktu, takiego jak szampon, odżywka lub agenci, ponieważ produkty te mogą być dość silne. Niektórzy ludzie lubią dodawać do swoich produktów odrobinę oleju, aby uczynić je mniej wysuszającymi, więc zalecamy dodanie oleju arganowego, oliwy z oliwek lub oleju kokosowego do szamponu, odżywki lub środka. Aby upewnić się, że Twoje produkty nie zawierają alkoholu, możesz również spróbować zrobić własne koktajle. Jest to coś, co nasza stylistka, Phoebe, robi w wolnym czasie i uwielbia to robić. Możesz pójść do każdego sklepu spożywczego i zrobić własne produkty kosmetyczne. Polecamy robienie własnych produktów kosmetycznych, ponieważ masz największą kontrolę nad tym, jakie składniki wybierasz i jak je robisz.

Najlepsze narzędzia do tworzenia loków afro

Twoje włosy będą wyglądać najlepiej dzięki odpowiednim narzędziom. Upewnij się, że masz odpowiednie do tego zadania. Na szczęście nie musisz wydawać fortuny, aby zdobyć narzędzia potrzebne do wykonania pięknych, naturalnie wyglądających loków afro. W rzeczywistości, można dostać się z najprostszych narzędzi do włosów na świecie, jeśli wiesz, od czego zacząć. Na przykład, lokówka składa się z dwóch części: baryłki i płytek. Beczka podgrzewa płytki, które powodują skręcanie włosów. Płytki mogą być żaroodporne lub ceramiczne i często mają różne ustawienia, aby dostosować teksturę i gęstość loków. Można je znaleźć w domach towarowych i kosmetycznych za około 30 – 50 dolarów. Innym ważnym narzędziem jest szczotka do włosów. Podczas gdy szczotki są często uważane za narzędzia do stylizacji, zalecamy użycie szczotki z naturalnego włosia, jak jeden, do tworzenia naturalnych fal i loków. Można je znaleźć w domach towarowych i kosmetycznych za około 10 – 20 dolarów.

Sekret tworzenia najbardziej gładkich loków afro

Aby stworzyć najbardziej imponujące, najlepiej wyglądające loki afro, ważne jest, aby użyć swoich najlepszych narzędzi. Obejmuje to twoją szczotkę do włosów i szczotkę do przedłużania włosów. Jeśli używasz swojej szczotki do włosów źle, będziesz skończyć z sytuacji brudne włosy, które będą wyglądać niechlujny i nieuporządkowany. Jeśli używasz swojej szczotki przedłużenia włosów w niewłaściwy sposób, będziesz skończyć z krzyżem oczu, co sprawi, że loki wyglądają większe i opadają.

Podsumowanie

Jeśli szukasz nowej fryzury, wykorzystanie tego, co masz w domu, jest zawsze świetnym pomysłem. Niezależnie od tego, czy szukasz nowego wyglądu, czy po prostu potrzebujesz czegoś nowego, aby urozmaicić swój stary, wykorzystanie tego, co masz pod ręką, jest zawsze dobrym rozwiązaniem. Dzięki tym krokom, możesz łatwo stworzyć loki afro, używając własnych włosów i produktów. Niezależnie od tego, czy chcesz, by były luźne czy ciasne, kręcone czy proste, postrzępione czy gładkie, istnieje wiele sposobów na zrobienie loków afro. Kluczem jest użycie własnych włosów, a nie ich imitacji, która może działać przez kilka tygodni, ale szybko uszkodzi włosy.